Lokaal oogsten met Joris Bijdendijk

We zijn trots op onze hechte samenwerking met de leukste en beste chefs, horecaondernemers en telers! In deze film maakt Joris Bijdendijk, executive chef van RIJKS® en restaurant Wils, samen met Gert Jan, een rondgang langs het seizoensgroenten en -fruit van Rungis.

Er gaat niets boven zelf oogsten! In de keuken van RIJKS® bereidt Joris een gerecht van micro radijs, crème van eidooier, koolblaadjes en een rode kool gazpacho met zwarte bessen takken olie.

Het is alsof je op een heel grote groentemarkt loopt waar je werkelijk alles kunt vinden. Dat is de kracht van Rungis!

De mensen die bij Rungis werken, zijn heel toegankelijk; we kunnen goed met hen overleggen en ze zijn altijd goed bereikbaar. Het assortiment is ook heel breed.